Очікує на перевірку

Крижаний світ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крижаний світ
Iceworld
Жанрнаукова фантастика
Формароман
АвторГол Клемент
Моваанглійська
Опубліковано1953
Країна США
ВидавництвоГном пресс

«Крижаний світ» (англ. Iceworld) — науково-фантастичний роман американського письменника Гола Клемента. Роман вперше побачив світ частинами 1951 року на сторінках журналу «Аналог». Вперше надрукований повністю 1953 року видавництвом Гном пресс тиражем 4 000 примірників.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Роман розповідає про міжпланетного наркозалежного мандрівника, який змушений працювати в неймовірно холодному світі (з його точки зору) — настільки холодному, що атмосфера, якою він дихає, сірка, є жовтою твердою речовиною. Насправді це Земля, а він об'єднується з вихідцями з іншої планети, людьми, намагаючись зупинити контрабанду небезпечного наркотику (тютюну) до Сіріусу. Незважаючи на те, що історія стосується як іншопланетян, так і людей, вона розповідається переважно з точки зору прибульців.

Відгуки

[ред. | ред. код]

Оглядач «Гелексі» Грофф Конклін охарактеризував «Крижаний світ» як «правдоподібний, захоплюючий та ситний»[1]. Бучер і Маккомас дали неоднозначний відгук про роман, зазначивши, що, хоча він був «тонко побудований і охарактеризований, [і] навряд чи викликає подив або будь-які інші емоції [від] гарної фантастики», а Клемент вважає, що автор «ніколи не робив кращої роботи, щоб зробити [роман] правдоподібним і науково переконливим кожною деталлю фізіології та технології інопланетної раси ... настільки захоплююче створена й описана, що ви цілком можете змиритися з несправедливою кількістю романістичного занудства»[2]. П. Шуйлер Міллер стверджував, що «як інтелектуальна головоломка вона вищого рангу», але дійшов висновку, що складність ідентифікації з головним героєм-іншопланетянином обмежить привабливість роману[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. "Galaxy's 5 Stsr Shelf", Galaxy Science Fiction, October 1953. — p. 119. (англ.)
  2. "Recommended Reading," F&SF, August 1953. — p. 97. (англ.)
  3. "The Reference Library," Astounding Science Fiction, January 1954. — pp. 147—148. (англ.)

Література

[ред. | ред. код]
  • Chalker, Jack L.; Mark Owings (1998). The Science-Fantasy Publishers: A Bibliographic History, 1923-1998. Westminster, MD and Baltimore: Mirage Press, Ltd. с. 302. (англ.)
  • Tuck, Donald H. (1978). The Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy. Chicago: Advent. с. 412. ISBN 0-911682-22-8. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Have you remembered any other Norton novels you read? I forgot to give you the link http://www.isfdb.org/cgi-bin/ea.cgi?209 [Архівовано 3 грудня 2020 у Wayback Machine.] , can something else help remember.